A föld napja - ovoda.degyfk

Ennek érdekében minden lehetőséget megragadunk. Tevékenységrendszerünkkel, tárgyi környezetünkkel, és az óvoda valamennyi dolgozójának személyes példamutatásával tesszük ezt, mintát adva a nálunk gyakorló óvodapedagógus szakos hallgatóknak is.
2018-ban, a „Föld napja” alkalmából egész hetes rendezvénysorozatot szerveztünk, április 16. és 21. között az alábbi programokkal:
-  Hallgatókkal közösen gyűjtöttünk hulladékot, amelyek felhasználásával megtapasztalták a gyermekek az újrahasznosítás jelentőségét. Ebbe bevontuk a szülőket is, az elkészült produktumokból kiállítást rendeztünk.
-  A városunkban működő Zöld Körrel együttműködve egy Földművelődésügyi Minisztérium által támogatott pályázat keretében mini hulladékválogató futószalagot készíttettünk, amelyet a gyermekek boldogan vettek birtokba, és próbálták ki a szelektív hulladékkezelés lényegét.
-  Szemléletformáló „Legyél válogatós” kifestőt kaptunk ajándékba a Zöld Körtől, amit örömmel adtunk át a Gyakorló Óvoda gyermekeinek.
-  Hagyományainkhoz hűen „Egy gyermek-egy virág” akciót hirdettünk óvodánk szépítése, virágosítása céljából, amelyeket közösen ültettünk ládákba, virágoskertekbe, a saját magunk által komposztált humusz felhasználásával.
-  Csatlakoztunk a Hajdúböszörmény Város Önkormányzata által meghirdetett „Tiszta város, zöld környezet”rajzpályázathoz, amelyre több csoportunkból, mintegy 40 alkotást küldtünk. Oláh Anna cica csoportos óvodásunkat emléklappal jutalmazták.
-  Szülők segítségével udvarrendezést végeztünk, fűszerkert kialakításának érdekében.
-  Felfrissítettük óvodánk előző évben készített „Virágóráját”
-  Az óvoda dolgozóinak összefogásával megvalósítottuk a tavaszi lomtalanítást.