adhd - ovoda.degyfk

A Debreceni Egyetem Gyakorló Óvodája az Erasmus pályázat keretén belül csatlakozott a Helping Hyper Activity Nurture Development elnevezésű projekt kidolgozásához. A téma aktualitását a napjainkban egyre gyakrabban előforduló jelenség, a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD)-s gyermekek nevelése, családjaik segítése tette fontossá. Az elméleti alapok kidolgozását a Raabe Kiadó koordinálásával a Coventry egyetem és az ELTE oktatói végzik, a gyakorlatban felmerülő problémák megoldását, a kínálkozó lehetőségeket az ADHD Magyarország Alapítvány, a Rozsnyói, a Kézdivásárhelyi és óvodánk biztosítja. A projekt eredményeként két kézikönyv készül, a pedagógusok munkájának segítésére és az ADHD-s gyermekeket nevelő szülők részére.